PFR Fundacja i projekt SamoDZIELNI
Home » Baza wiedzy » Projekt SamoDZIELNI – pomoc dla młodzieży

Projekt SamoDZIELNI – pomoc dla młodzieży

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Właśnie rozpoczyna się nabór uczestników do IV edycji.

 

Cel projektu

Głównym celem projektu jest wyposażenie młodzieży (17-19 lat), która wkracza na rynek pracy, w kluczowe umiejętności poruszania się po tym rynku, takie jak przygotowanie cv, prezentowanie swojej wiedzy podczas procesu rekrutacji, wybór i planowanie ścieżki kariery, negocjowanie warunków zatrudnienia, a także poruszanie się w nowym środowisku podczas pierwszych dni pracy zawodowej.

 

W jaki sposób?

Projekt realizowany jest w formie zjazdów w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do podjęcia pierwszej pracy.

Planowane terminy zjazdów:

  • 25-26 marca- zjazd stacjonarny w Warszawie

  • 22-23 kwietnia- zjazd stacjonarny w Warszawie

  • 20-21 maja- zjazd online

  • 24-25 czerwca- zjazd stacjonarny w Warszawie

 

Co jeszcze?

Dodatkowo, aby realnie wesprzeć plany młodych ludzi i pomóc im w zdobyciu pierwszych kwalifikacji, każdy z uczestników na zakończenie edycji otrzyma bon na rozwój, czyli pełne finansowanie wybranego kursu zawodowego. Wszystkie etapy projektu zostały dobrane tak, aby po zakończeniu każdej edycji, uczestnicy byli przygotowani do tego by stawić czoło nowemu etapowi swojego życia – wejść na rynek pracy i świadomie pokierować swoją karierą zawodową.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej fundacji pod adresem:
https://fundacjapfr.pl/samodzielni.html

 

Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w projekcie oraz rozpropagowania informacji o projekcie.

REGULAMIN_SAMODZIELNI IV

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY_SAMODZIELNI IV

 

Nie możesz wziąć udziału w projekcie samoDZIELNI? W ramach Platformy Usług Specjalistycznych możesz jeszcze do 31. maja 2023 r.  skorzystać ze wsparcia udzielanego przez doradcę zawodowego https://specline.pl/doradca-zawodowy/.

ajax-loader-ikona